Funkcjonalne wnętrza i designerskie formy szaf

Nie ma domu, w którym nie znalazłaby się chociaż jedna szafa. Mebel ten należy do jednych z najbardziej popularnych, ponieważ jako jedyny umożliwia wygodne przechowywanie ubrań w sposób zapobiegający ich pognieceniu. Współczesne szafy to jednak nie tylko praktyczne magazyny na ubrania. Istnieją bowiem takie, które stanowią kwintesencję designerskiej formy i nowoczesnej funkcjonalności.

Duża kolorowa szafa na wymiar
Duża kolorowa szafa

Przez bardzo długi czas szafy dostępne były w formie gotowych mebli charakteryzujących się zazwyczaj mało atrakcyjnym, wręcz przytłaczającym wyglądem, który straszył małe dzieci i powodował odczuwalną dysharmonię w wystroju wnętrza.

Dobre zmiany

Z czasem ich design się zmienił. Powstały nowe rozwiązania, takie jak drzwi przesuwne, a za tym nowe formy konstrukcyjne o wiele bardziej atrakcyjne wizualnie. Coraz częściej w wydzielonej sekcji szafy montowane były lustra, co szczególnie pozytywnie oddziaływało w małych przestrzeniach, optycznie je powiększając.

Duża szafa w kuchni
Duża szafa w kuchni

Wszystkie metamorfozy dotyczące gotowych szaf nie rozwiązały jednak kilku istotnych mankamentów. Do dzisiaj ich konstrukcja jest niezwykle powtarzalna, nadal są trudno ustawne i rzadko spełniają wszystkie wymagania użytkowników. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się szafy robione na wymiar, które jako jedyne mogą zapewnić w pełni unikalny design, a także  najbardziej praktyczne wykorzystanie wewnętrznej przestrzeni oraz architektury pomieszczenia.

Jak zapewnia firma Komandor, jeden z największych polskich producentów mebli na wymiar, klienci coraz częściej rezygnują z zakupu gotowych szaf na rzecz indywidualnie zaprojektowanych i budowanych od podstaw szaf na wymiar.

Szafa na wymiar na poddaszu
Sprawdź więcej aranżacji poddasza od Komandor.pl

Szafy na wymiar i nowoczesne technologie

Dzieje się tak z jednego prostego powodu, taka konstrukcja zrobiona na zlecenie klienta uwzględnia praktycznie wszystkie jego potrzeby. Dzięki temu otrzymujemy swojego rodzaju magiczny magazyn domowy, który w dyskretny i elegancki sposób pomieści nie tylko ubrania, ale także szereg różnego rodzaju rzeczy i sprzęty domowe, jakich nie zmieściłaby żadna gotowa szafa. I to nawet nie ze względu na jej małą pojemność, ale przez niedopasowanie rozkładu elementów wnętrza jak wysokość półek i szuflad do potrzeb użytkownika.

Szafa na wymiar w sypialni
Sprawdź więcej aranżacji sypialni od Komandor.pl

O prawdziwej magii nowoczesnych szaf w zabudowie nie świadczy jednak tylko to, że zostały one zrobione na specjalne życzenie. Duże znaczenie odgrywa tutaj nowatorskie zastosowanie nowoczesnych technologii zamieniających zwykłe szafy w meble całkowicie zaskakujące i nietuzinkowe. Nowa generacja szaf na wymiar oferowanych przez firmę Komandor posiada m. in. takie wyposażenie jak:

  • punktowe oświetlenie konkretnych strefy szafy włączane automatycznie, ręcznie lub na dotyk
  • element domykający  montowany w systemach szaf i drzwi podwieszanych spowalniający i wyhamowujący ich pracę w końcowej fazie zamykania
  • system HELIODOR z samodomykaczem Comfort Touch, pozwalającym otwierać i zamykać drzwi jedynie za pomocą nacisku, bez konieczności stosowania ramek i uchwytów
  • ruchome drążki wieszakowe, czyli wygodne w użytkowaniu pantografy, umożliwiające szybkie i komfortowe opuszczanie wieszaków znajdujących się w górnych strefach szafy
  • szuflady i akcesoria na prowadnicach z pełnym wysuwem i cichym domykiem podnoszące komfort użytkowania

Szafa w przed pokoju
Szafa w przed pokoju

I jak tu odmówić sobie szafy, która nie tylko pomieści wszystko to, co chcemy, by pomieściła, na dodatek wygląda tak, jak podoba nam się najbardziej i jeszcze wyposażona jest w nowoczesne systemy pozwalające na jej komfortowe i wygodne użytkowanie. Czy nie jest to jakiegoś rodzaju magia?

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *