Fototapety – hit czy kit?

Fototapeta to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w dekorowaniu wnętrz i to nie tylko wnętrz prywatnych, ale również biurowców, sal treningowych, butików itp. Aby jednak fototapeta rzeczywiście stanowiła ozdobę pomieszczenia, musi być produktem wysokiej jakości. Chodzi nie tylko o jakość samego nadruku, ale również podłoża, na które się ten nadruk nanosi. Znaczenie ma również to, co zostało przedstawione na fototapecie. Oklepane widoczki z pewnością można uznać za kit. Hitem są natomiast fototapety ze zdjęć.

Fototapeta – szybki sposób na poprawę proporcji pomieszczenia

Dziś w modzie są przede wszystkim fototapety 3D, dające efekt głębi i dynamiki. Taka ozdoba nie tylko przyciąga wzrok, ale również poprawia proporcję pomieszczenia. Może sprawić, że będzie wyglądało na wyższe albo szersze. Przykładowo, świetnym sposobem na powiększenie pokoju będzie przyklejenie na ścianie fototapety przedstawiającej drogę. Droga, której końca nie widać, stanowi niejako przedłużenie pomieszczenia i zachęca do dalszej wędrówki. Podobną funkcję może spełniać most, tunel albo krużganek. W sklepach z artykułami dekoracyjnymi znajdziemy spory wybór tego typu fototapet, jeśli jednak chcemy mieć w salonie oryginalną ozdobę, powinniśmy zdecydować się na wykonanie fototapety ze zdjęcia.

Najmodniejsze fototapety w bieżącym sezonie

Obecnie dużą popularnością cieszą się fototapety prezentujące motywy florystyczne. Mogą to być zarówno krajobrazy, jak i pojedyncze liście czy kwiaty. Roślinne motywy dekoracyjne właściwie nigdy nie wychodzą z mody, dlatego decydując się na tego typu fototapetę mamy pewność, że przez długi czas będzie dobrze spełniała swoją funkcję – nie przestanie być modną ozdobą.

W ostatnim czasie na topie są również motywy zwierzęce. Panterki, cętki i wężowe skórki spotykamy na ubraniach, butach, torebkach, ale także poszewkach na poduszki czy właśnie fototapetach. Ściana w całości pokryta cętkami z pewnością jest wyborem bardzo odważnym, ale w sklepach, obok takich śmiałych propozycji, spotykamy fototapety przedstawiające dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, a także zwierzaki domowe. Ci, którzy chcieliby mieć na ścianie ogromne zdjęcie swojego pupila, mogą dostarczyć jego fotografię do drukarni zajmującej się wykonywaniem fototapet ze zdjęć.

Fototapeta ze zdjęcia

Wszyscy, którzy chcieliby ozdobić swoje wnętrze w niebanalny sposób, sprawić, że będzie ono nie tylko ładne i nowoczesne, ale także w  jakiś sposób spersonalizowane, powinni pomyśleć o zamówieniu fototapety ze zdjęcia. Być może dysponują fotografią wykonaną w specjalnych okolicznościach, w wyjątkowym miejscu? Jeżeli jest to zdjęcie wysokiej jakości (pamiętajmy, że będzie wielokrotnie powiększone), mogą dostarczyć je do drukarni. Podczas składania zamówienia muszą jedynie wybrać rodzaj podłoża, podać interesujące ich wymiary oraz określić kolorystykę – fototapeta ze zdjęć może być wykonana zarówno w technologii czarno-białej, jak i w kolorze.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *