Fototapeta do kuchni

Co można zrobić, aby nasza kuchnia była bardziej przyjemnym pomieszczeniem, w którym przecież spędzamy wiele czasu na przygotowaniu potraw, a niekiedy nawet miejsce takie pełni funkcję jadalni? Rozwiązaniem może być wytapetowanie takiego pomieszczenia, ponieważ mamy tutaj taką różnorodność, mnogość pomysłów, a przy tym i inne ciekawe opcje, jak choćby fotomontaże, że takie tapetowanie może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Możemy naszą kuchnię pokryć tapetą, lub fototapetą (czy też kilkoma), jak również zarówno płótnem z motywem, jak i tradycyjną tapetą (najczęściej wzorzystą). Jeżeli chodzi o fototapety do kuchni to warto aby była to tkanina, która rozjaśni takie miejsce. Pomimo, że można wykleić kuchnię fototapetą z dowolnym motywem, to jednak lepiej aby były to nadruki w pewien sposób odpowiadające charakterem kuchni właśnie. Można uznać, że nie każdy obraz idealnie pasuje do takiego pomieszczenia.

Fototapeta w kuchni - cytryny

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że fototapety dzielimy na kategorie i pod tym kątem szukamy czegoś odpowiedniego dla nas. Jaka zatem fototapeta idealnie wkomponuje się w otoczenie, jakie stanowi kuchnia i jadalnia?

Najtrafniejsze propozycje to między innymi:

 • motywy przedstawiające owoce, lub warzywa,
 • zastawy przedstawiające filiżanki, dzbanki, wazony,
 • wszelkiego typu kompozycje kwiatowe,
 • zestawy sztućców, czy też jakichś akcesoriów kuchennych.

Oprócz tego typu kompozycji świetnie prezentują się także:

 • lasy,
 • sady,
 • ogrody,
 • wodospady,
 • stawy, strumienie, rzeki,
 • pastwiska,
 • łąki,
 • młyny,
 • wiatraki,
 • gospodarstwa wiejskie,
 • żywy i martwy inwentarz.

Z tego wynika, że fototapety do kuchni mogą przedstawiać zarówno motywy ożywione, jak i nieożywione, tak kompozycje wystroju, tego co możemy znaleźć na kuchennym stole, jak i tego co możemy zobaczyć za oknem, bądź zobaczyć chcielibyśmy. To jednak nie wszystko, gdyż istotne jest też to jakiego typu fotografie chcemy zobaczyć na takiej fototapecie. Czy ma to być taka technika jak choćby sepia, czy zdjęcie ma być czarno-białe, czy też kolorowe.

Można też pokusić się o zdjęcia w trójwymiarze, które to bardziej urzeczywistniają dany motyw, bądź też przyczyniają się do wrażenia iż dane pomieszczenie jest większe, bardziej przestronne niż jest to w istocie.

Jako że istnieje tu wspomniana dowolność, możemy też się spotkać z fototapetami przedstawiającymi panoramę miasta, lub jakiś most, uliczkę, czy zabytkowy, charakterystyczny budynek. To jednak dzieje się rzadziej. Na fototapetach do kuchni znacznie korzystniej wypadają kompozycje przedstawiające aromatyczną kawę, czy nawet ziarenka kawy. Również pieczywo odpowiednio uwiecznione może być tematem takiej fototapety.

Warto jeszcze nadmienić o rozmiarach takich płócien i miejsc, na których chcemy je nakleić. Oczywistym jest fakt, że im większa taka tapeta tym lepiej i że najlepiej prezentuje się na ścianie. To prawda ale nie kompletna, ponieważ można również okleić sufit, meble kuchenne, lodówko-zamrażarkę itp. W przypadku mebli i sprzętu AGD należy wspomnieć o fototapetach, które to niekiedy nazywamy naklejkami. Są bowiem takie płótna, które przy zakupie mają już naniesioną warstwę kleju zabezpieczoną folią. To oznacza, że nie potrzebujemy do takich fototapet kleju, a całe tapetowanie odbywa się znacznie szybciej. Tak fototapety do kuchni, jak i każdego innego pomieszczenia możemy załatwić sobie na zamówienie. Nie musimy przy tym sposobić się do odwiedzenia sklepu, ponieważ w Internecie jest wiele możliwości zakupu omawianego tu produktu. Jedną z form zamówienia jest fototapeta na wymiar. Wówczas musimy taki mebel, czy sprzęt dokładnie zmierzyć, tak by później nie kłopotać się docinaniem, czy doklejaniem poszczególnych kawałków.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *