Firany dla dzieci – jak udekorować okno w dziecięcym pokoju ?

Kolorowo, przyjemnie, przytulnie – tak powinno być w każdym pokoju małej księżniczki czy małego bohatera. Aby osiągnąć ten efekt, koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią aranżację okna firankami dla dzieci. Bez niej, pokój będzie wyglądał chłodno i nieprzyjemnie.

Firanka dla dzieci jest ciekawym elementem dekoracyjnym. Kiedy zostaje zawieszona, prawie jej już nie zauważamy, a jednak jeśli okno zostanie jej pozbawione, od razu widać, że „czegoś brakuje”. Pokój dziecięcy robi się chłodny, formalny, odpychający. W minimalistycznych, nowocześnie urządzonych wnętrzach można zastąpić firany roletami czy żaluzjami. W przypadku pokoju dziecięcego taka aranżacja okna jest jednak zbyt surowa.

Kolorowe, wzorzyste gotowe firany dla dzieci

Ich wybór jest naprawdę ogromny. Kupując gotową firankę dla dziecka na wymiar unikamy ryzyka niedopasowania wzoru do szerokości okna, a także od razu możemy sprawdzić – w naturalnych rozmiarach – to, jak dominujący w pokoju będzie wzór na firance. W sprzedaży znaleźć można zarówno delikatnie zdobione firany dla dzieci – z jednym, dwoma kolorami (pasujące w zasadzie do każdego wystroju wnętrza pod warunkiem dopasowania kolorystycznego) jak i bardzo kolorowe firany dla dzieci z pełnym zdobieniem na całej szerokości i długości firany. Takie panelowe firany dla dzieci pasować będą jedynie do pokoju, w którym będą stanowić główny element dekoracyjny.

Firany dziecięce z lambrekinami i zasłonkami

To zdecydowanie najłatwiejszy sposób dekoracji okna w dziecięcym pokoju. Całość jest doskonale dopasowana i pięknie się prezentuje. Niestety, taki komplet jest też zazwyczaj najbardziej kosztowną opcją – choć, z drugiej strony, zakup gotowej aranżacji okna do pokoju dziecięcego oszczędza czas. Gotowe komplety dekoracyjne do okien w pokoju dziecka dopasować trzeba do wielkości okna a także dominujących kolorów w pomieszczeniu. Kupując gotową aranżację pamiętajmy, że dzieci szybko rosną i zasłonki z Myszką Miki czy Barbie będą podobać się naszemu maluchowi jedynie przez ograniczony okres czasu – kilkunastolatka uzna je już za zbyt „dziecięce”.

Metrażowe, ręcznie zdobione firany dla dzieci

Innym sposobem na stworzenie niepowtarzalnych firan do dziecięcego pokoju jest wykorzystanie prostych firan metrażowych i samodzielne pomalowanie ich za pomocą farbek do tkanin. Taką dekorację można nawet wykonać razem z dzieckiem – firanki dla dziecka będą wtedy nie tylko niepowtarzalne ale również będą osobistą pamiątką dla naszego malucha.

Modne, nowoczesne firany dla dzieci, firanki dziecięce dla dziewczynki, lub chłopaka, firany do pokoju dziecięcego, firany młodzieżowe znajdziesz w sklepie internetowym http://firanex.net/firany-dla-dzieci

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *