Dwa sposoby na dekorację ścian

Aranżacja wnętrza to ostateczny etap wykończenia domu i mieszkania. Jedną z ważnych decyzji jest wybór sposobu udekorowania ścian i wybór dodatków, pełniących funkcję dekoracyjną. Jest wiele pomysłów na stylowe i jednocześnie efektowne ozdabianie ścian. Jednym z nich są naklejki, plakaty i obrazy.

Naklejki na ścianę

Naklejka na ścianę to rewelacyjny sposób na ożywienia wnętrza oraz nadanie mu charakteru i wprowadzenie niepowtarzalnej atmosfery. Nadaje się do każdego pomieszczenie. Doskonale pasuje do pokoju dziennego, dziecięcego, łazienki, kuchni i sypialni do dekoracji ścian.

Ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym jest naklejka magnetyczna, gdzie oryginalny wzór jest nadrukowany na foli magnetycznej, przylegającej do powierzchni, która ma właściwości magnetyczne. Takie podłoże zapewnia także szybki i prosty montaż i demontaż naklejki. Poza tym produkt może być wielokrotnie wykorzystany – po odklejeniu można ją znowu przykleić na innej magnetycznej powierzchni. Naklejka magnetyczna jest doskonałą ozdobą w kuchni, gdzie pojawi się na lodówce lub na zmywarce.

Obrazy i plakaty

Popularnym sposobem dekoracji ścian w każdym pomieszczeniu są obrazy na płótnie, plakaty i wydruki obramowane. Obrazy na płótnie są często wykorzystywane przez profesjonalnych dekoratorów w trakcie aranżacji wnętrza. Jest to związane z tym, że są bardziej eleganckie niż plakaty i mają przestrzenny charakter, dzięki czemu robią także większe wrażenie na odbiorcy i zapewniają lepszy efekt wizualny. Poza tym w odróżnieniu od plakatu obraz na płótnie może się pojawić w każdym pomieszczeniu, także w kuchni i łazience. Najlepiej jednak prezentuje się w pokoju dziennym i w sypialni. Estetyczny wygląd całości zapewnia umieszczenie płótna w ramie wewnętrznej, czyli w tzw. blejtram. Blejtram odpowiada za trójwymiarowość obrazu. Na płótnie może pojawić się wybrany z katalogu wzór lub wcześniej zaprojektowany. Wybór zależy od naszych preferencji, zainteresowań i wnętrza. Często na obrazach pojawiają się, np. zwierzęta, kwiaty lub pejzaże. Przykładem jest obrazy konie. Obraz konie jest także idealnym prezentem dla osób, które zbierają obrazy z nimi związane.

Eleganckim, stylowym i klasycznym elementem dekoracyjnym domu jest wydrukowany na papierze fotograficznym obraz, który potem jest oprawiany w ramę. Rozwiązanie dekoracyjne łączy nowoczesność i elegancję.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *