Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne – alternatywa dla drzwi rozwieranych

Najczęściej drzwi balkonowe kupowane są jako rozwierane. Wtedy, gdy chcemy je otworzyć, rozwierają się one tak samo, jak drzwi. Jednak nie jest to jedyna propozycja czekają na nas w sklepach. Do wyboru mamy również drzwi balkonowe uchylno-przesuwne. Dlaczego warto je wybrać?


Drzwi balkonowe przesuwne

Przy doborze okien balkonowych, które nazywane są też drzwiami balkonowymi, powinniśmy patrzeć przede wszystkim na komfort ich użytkowania. Drzwi te mają za zadanie otwierać salon lub inne pomieszczenie na zewnątrz, na przykład na taras czy na balkon, dlatego powinny być one łatwe w obsłudze. Nie możemy zapominać również o ich bezpieczeństwie, aby nie stały się one drogą dla złodzieja. Ponadto muszą być one dopasowane do aranżacji domu oraz innej stolarki okiennej.

Standardowe drzwi balkonowe rozwierane są tanie, ale za to nie spełnią oczekiwań każdego pod kątem wygody użytkowania. Do ich otwarcia potrzebujemy przestrzeni po bokach, dlatego nie możemy wtedy ustawiać przy nich żadnych mebli czy dekoracji. Również wtedy, gdy nie zabezpieczymy ich przed samodzielnym zamykaniem się, przy silnym wietrze mogą nawet potłuc się w nich szyby. Wobec tego przy poszukiwaniu okien balkonowych powinniśmy także spojrzeć na inne propozycje. Tutaj świetną propozycją będą okna przesuwne z dodatkową funkcją uchylania.

Okna uchylno-przesuwne posiadają dwie funkcje otwierania – możemy przesunąć jedno skrzydło okienne, aby stworzyć przejście, możemy również uchylić okno, gdy chcemy do wnętrza wpuścić świeże powietrze. W ten sposób korzystanie z takich okien jest bardzo wygodne i możemy łatwo dostosować je do swoich potrzeb. Jako że jedno ze skrzydeł otwiera się przez przesuwanie, przy drugim skrzydle, które się nie otwiera, możemy ustawić meble czy dekoracje, na przykład fotel lub ozdobne lampiony.

Aktualnie okna przesuwne możemy zakupić w wielu wariantach do wyboru – jako okna PCV, drewniane czy też drewniano-aluminiowe, które od strony zewnętrznej wykańczane są dodatkową warstwą aluminium dla ochrony przed czynnikami pogodowymi. Ceny okien tego rodzaju są wyższe od standardowych okien rozwieranych. Zapłacimy za nie zwykle od około 3 tysięcy do ponad 6 tysięcy złotych.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *