Drzwi antywłamaniowe – na czym polega ich fenomen?

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych do domu powinien być bardzo dokładnie przemyślany. Ważne jest, aby nie tylko dobrze się prezentowały, ale i zapewniały poczucie komfortu i bezpieczeństwa przez długie lata.

Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię, już od jakiegoś czasu możemy zaobserwować ogromny wzrost zainteresowania drzwiami antywłamaniowymi. Modele wyposażone w liczne zabezpieczenia to świetna alternatywa wobec zwykłych drzwi. Białystok jest jednym z miast, w których działa sporo firm zajmujących się ich produkcją. Warto skusić się na ich usługi, aby zabezpieczyć dom przed kradzieżą i obecnością nieproszonych gości.

Estetyka drzwi antywłamaniowych

Jeśli chodzi o materiały stosowane w drzwiach antywłamaniowych, dość często spotykamy drzwi stalowe – Białystok proponuje szeroką ofertę takich modeli. Pod względem estetycznym nie zawsze będą one dobrym wyborem. Współcześni producenci drzwi antywłamaniowych zdają sobie sprawę z tego, że ich asortyment powinien zachwycać także pod kątem wizualnym. Dowodem na potwierdzenie tej tezy mogą być niezwykle eleganckie drzwi drewniane. Białystok jest miastem, w którym szybko natrafimy na podobne propozycje. Mogą być one utrzymane zarówno w klasycznym, jak i w nowoczesnym stylu. Jednocześnie drewniane drzwi świetnie sprawdzają się w swojej podstawowej roli i gwarantują doskonałą izolację cieplną oraz akustyczną.

Drzwi techniczne – Białystok i okolice

W Białymstoku z łatwością uda nam się zamówić tak zwane drzwi techniczne, które najczęściej stosuje się w miejscu łączącym garaż z częścią mieszkalną budynku. W tym wypadku również można skusić się na modele o funkcji antywłamaniowej. Najlepiej postawić na instalacje wyposażone w bolce antywyważeniowe. Takie drzwi cieszą się ogromną popularnością także ze względu na bardzo dobre tłumienie hałasu i właściwości izolacyjne. W praktyce, dzięki nim można zaoszczędzić na ogrzewaniu, ponieważ pomogą w dociepleniu garażu. Sporym zainteresowaniem cieszą się również ognioodporne drzwi zewnętrzne – Białystok jest miastem, w którym szybko można je zamówić. To świetne rozwiązanie, aby zabezpieczyć garaż przed pożarem i zadbać o bezpieczeństwo domowników.

Oznaczenia i certyfikaty drzwi antywłamaniowych

Nie da się ukryć, że większość osób wybiera drzwi antywłamaniowe ze względu na posiadane przez nich certyfikaty, które najlepiej świadczą o wysokiej jakości i gwarancji bezpieczeństwa. Szczególnym zainteresowaniem na polskim rynku cieszą się modele o najwyższym stopniu odporności na włamanie, oznaczanym cyfrą 6. Certyfikatami są objęte najróżniejsze modele drzwi, w tym drzwi techniczne czy drzwi przeciwpożarowe. Białystok jest jednym z tych miast, gdzie bez problemu można znaleźć modele z certyfikatami, które dotyczą także samej ościeżnicy, zawiasów oraz zamków.

Eleganckie drzwi szklane – antywłamaniowe propozycje

Fenomen drzwi antywłamaniowych polega nie tylko na gwarancji bezpieczeństwa, ale także na połączeniu tej kwestii z dodatkowymi walorami, takimi jak atrakcyjny design. Pod względem estetyki na szczególną uwagę zasługują drzwi szklane. Białystok to miasto, w którym prosperuje wiele firm zajmujących się produkcją antywłamaniowych drzwi na bazie szkła, z zastosowaniem antywłamaniowych szyb. Takie propozycje doskonale sprawdzą się w nieruchomościach mieszkalnych o nieco mniejszym metrażu, ponieważ optycznie powiększają przestrzeń. Największym zainteresowaniem cieszą się modele na bazie hartowanego szkła, które w razie rozbicia, posypie się na drobne kawałeczki. W tej odsłonie występują zarówno drzwi zewnętrzne, jak i drzwi wewnętrzne – Białystok w obu przypadkach będzie dobrym kierunkiem.

Drzwi antywłamaniowe szybko podbiły krajowy rynek, a obecnie należą do grona najchętniej wybieranych elementów wykończeniowych nieruchomości. Użytkownicy zwracają uwagę na ich najważniejsze zalety, takie jak ochrona przez kradzieżą, zabezpieczenie przeciwpożarowe czy wreszcie – atrakcyjny wygląd. Nie sposób odmówić im funkcjonalności, dlatego stanowią świetne rozwiązanie w każdej nowoczesnej nieruchomości – nic dziwnego, że w wielu przypadkach znakiem rozpoznawczym domu są właśnie antywłamaniowe drzwi zewnętrzne. Białystok jest miastem, w którym szybko uda nam się znaleźć wiele tego typu produktów.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą W.Awruk Stolarka Budowlana I Drzwi, okna, bramy, podłogi Białystok

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *