Drewniana biblioteczka wizytówką salonu

Salon to miejsce, w którym bardzo często spędzamy czas w gronie rodziny. To tutaj również przyjmujemy gości, dlatego powinniśmy zastanowić się nad jego eleganckim, ale również przytulnym wystrojem. Prawdziwą wizytówkę pokoju dziennego może stanowić drewniana biblioteczka. Drewniane meble zawsze dodają stylu, a do tego mogą być również bardzo funkcjonalne.

Drewniana biblioteczka na ścianie z betonu architektonicznego
Drewniana biblioteczka na ścianie z betonu architektonicznego

Drewniana biblioteczka pomieści domowe zbiory książek

Salon to najlepsze miejsce dla drewnianej biblioteczki. Długimi zimowymi popołudniami lubimy przesiadywać wygodnym fotelu albo leżeć na sofie i przenosić się w inny świat, czytając od dawna upatrzone pozycje książkowe. Biblioteczka, zależnie od jej wielkości, może stanowić tylko niewielki dodatek do wnętrza albo być głównym elementem wystroju. Możemy na niej ustawić wszystkie książki, jakie udało nam się dotychczas zgromadzić, budząc podziw zaproszonych przez nas gości. Biblioteczka piękne wyeksponuje posiadane przez nas tytuły i będzie cieszyć nasze oczy, kiedy tylko spojrzymy w miejsce, w jakim stoi.

Zalety drewnianych mebli

Drewniana biblioteczka, tak jak wszystkie meble z drewna, wyróżniają się wieloma zaletami. Trudno odmówić im elegancji i klasy. Wnoszą do wnętrza niepowtarzalny charakter, a do tego są bardzo wytrzymałe. Drewno sprawdza się w każdej aranżacji. Bez względu na to czy stawiamy na tradycję, czy nowoczesny minimalizm, drewniane meble i dodatki zawsze wpisują się w wystrój danej przestrzeni. Drewno pięknie się prezentuje i przejmuje funkcje ozdobnych dodatków, dlatego tak naprawdę poza drewnianymi meblami inne dekoracje są w salonie zbędne.

Jak dbać biblioteczkę z drewna?

Meble drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nie da się ukryć, że są kosztowną inwestycją, z tego względu powinniśmy poświęcić im trochę uwagi – dodaje nasz rozmówca z firmy Belbazaar. Zastosowanie właściwych środków czyszczących i konserwujących zależy od rodzaju drewna:

  • Meble lakierowane należy myć szmatką zmoczoną w wodzie, aby lakier nie stracił blasku. Jeżeli pojawią się większe zabrudzenia, można zastosować preparat do czyszczenia mebli lakierowanych, uważając na tworzenie się smug. Po kilku minutach od użycia środka czyszczącego trzeba wypolerować całą powierzchnię.
  • Mebli bejcowanych pod żadnym pozorem nie można myć wodą. Należy kupić specjalny środek na bazie alkoholu albo za jakiś czas jeszcze raz pomalować biblioteczkę bejcą.
  • Meble olejowane dobrze jest przecierać szmatką nasączoną olejem wykorzystanym do ich zaimpregnowania. Jeżeli będziemy powtarzać ten zabieg regularnie, co około 2 miesiące, meble będą stawać się coraz bardziej wytrzymałe.
  • Meble woskowane wymagają do pielęgnacji specjalnego wosku, który nakładamy na powierzchnię bawełnianą ściereczką, a następnie czyścimy biblioteczkę okrężnymi ruchami. Po kilkunastu minutach trzeba zetrzeć nadmiar wosku i dokładnie wypolerować mebel.

Należy również pamiętać, że każdy środek, który kupimy do pielęgnacji mebli, powinien być nakładany już na oczyszczoną powierzchnię. Pozwoli to uniknąć brzydkich przebarwień i cieszyć się urokiem drewnianej biblioteczki przez lata.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *