Dlaczego warto zdecydować się na podłogi drewniane?

Podłogi z drewna naturalnego są drogie, ale i tak cieszą się dużym zainteresowaniem. Wielu z nas preferuje podłogi wykonane z naturalnych materiałów – nic w tym dziwnego, ponieważ wiąże się z nimi wiele zalet. Dlaczego warto zdecydować się na podłogi drewniane?

W sklepach znaleźć można wiele różnych materiałów przeznaczonych do realizacji drewnianych podłóg – to klepki na parkiety drewniane, deski warstwowe oraz deski lite, panele podłogowe z drewna naturalnego. W sprzedaży dostępne są nie tylko podłogi z drewna rodzimego, na przykład dębu, olchy, jesionu czy klonu, ale również z drewna egzotycznego, przykładowo takich jak doussie, merbau, tek, palisander. Można dostosować je wobec tego indywidualnie do aranżacji przestrzeni i stworzyć z ich wykorzystaniem zachwycające kompozycje.

Inwestycja na długie lata

Oprócz wyjątkowego piękna podłoga wykonana z drewna naturalnego będzie mogła z powodzeniem posłużyć na kilkadziesiąt lat, a nawet jeszcze więcej, gdy będzie odpowiednio pielęgnowana. W porównaniu z panelami laminowanymi jest to wobec tego atrakcyjna inwestycja.

Wiele gatunków drewna wykorzystywanego na podłogi drewniane wyróżnia się wyjątkową trwałością, dlatego też są odporne na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, podłogę z drewna można poddać renowacji przez cyklinowanie i ponowne lakierowanie lub olejowanie. Dzięki temu jej nawierzchnię można odnowić niskim kosztem i znów będzie ona prezentować się zachwycająco.

Warto również wskazać, że podłogi z drewna naturalnego mogą być łatwo naprawiane – gdy pod wpływem uderzenia ciężkiego przedmiotu podłoga zostanie uszkodzona albo zarysowana ostrym przedmiotem, można łatwo usunąć nieestetyczne ubytki, wgłębienia lub rysy.

Różnicę zauważysz od razu

Podłogi wykonane z drewna naturalnego za sprawą naturalnych właściwości surowca są bardzo przyjemne w użytkowaniu. Tworzą przestrzenie przytulne, są również ciepłe i miłe w dotyku, dlatego przyjemnie chodzi się po nich nawet bez kapci i skarpetek.

Na plus trzeba zaliczyć też właściwości antystatyczne podłóg drewnianych oraz ich bezpieczeństwo, ponieważ naturalne drewno potrafi „oddychać”, dlatego też utrzymuje w mieszkaniu korzystny mikroklimat przez regulację wilgotności powietrza.

Także do kuchni i łazienki

Zwykle można spotkać się z przeświadczeniem, że drewno nie nadaje się do wnętrz wilgotnych. Nic bardziej mylnego – wystarczy tylko wykorzystać odpowiedni gatunek. Do łazienek i kuchni najlepiej nadają się drewna gatunków egzotycznych ze względu na wysoką zawartość naturalnych olejów, które zapobiegają wchłanianiu wody. Wybierając podłogę drewnianą do kuchni albo łazienki, trzeba pamiętać o tym, że musi być ona poddana olejowaniu – wtedy podłoga naturalnie „oddycha”.

Pamiętaj o tym, jak ważny jest precyzyjny montaż podłogi z drewna naturalnego, ponieważ to od niego zależy nie tylko jej piękno, ale również i wytrzymałość. Jeżeli szukasz fachowców w zakresie montażu podłóg drewnianych w Warszawie, wybierz firmę Parkiety dla Ciebie, która ma kilkanaście lat doświadczenia w branży parkieciarskiej. Pełna oferta firmy zaprezentowana jest na stronie pod adresem: http://parkietydlaciebie.pl.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *