Dlaczego warto współpracować z architektem

Aranżacja wnętrza domu czy mieszkania na własną rękę wymaga zwykle posiadania pewnych predyspozycji. Poczucie estetyki, wyobraźnia przestrzenna, kreatywność i pomysłowość to tylko niektóre z cech, które powinny posiadać osoby zajmujące się urządzaniem wnętrz.

Jeśli więc sami takich umiejętności nie posiadamy, lepiej skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta, który stworzy dla nas wymarzoną przestrzeń zgodną z naszymi potrzebami oraz gustem. Dziś podpowiemy, dlaczego warto powierzyć to zadanie architektowi oraz na co należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań wykonawcy.

Dobry architekt to…

…osoba, która oprócz specjalistycznej wiedzy posiada wyżej wymienione cechy. Ponadto architekt powinien doskonale orientować się w aktualnych trendach, być twórcą i wizjonerem, umieć wsłuchiwać się w potrzeby innych i na tej podstawie tworzyć projekty odpowiadające ich oczekiwaniom, a przy tym estetyczne i funkcjonalne.

Oszczędź czas i pieniądze

Korzystając z usług architekta przede wszystkim oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na wielogodzinne rozważania na temat wyglądu wnętrza, szukania pomysłów, inspiracji. Projektanci są na bieżąco z wszelkimi nowościami, śledzą oferty, znają ceny, zatem mogą szybko zaproponować konkretne rozwiązania we wskazanym budżecie. Warto również pamiętać, iż architekci zwykle współpracują z różnego rodzaju podwykonawcami, w związku z tym bez problemu będzie można zrealizować projekty wymagające np. prac stolarskich, kamieniarskich itp.

Choć wynajęcie architekta kosztuje, to z pewnością cena jest warta tego, aby uzyskać wymarzone wnętrze. Projektując wnętrze samodzielnie, bez odpowiedniego przygotowania, zamysłu, znajomości pewnych zasad estetyki, może się okazać, że efekt końcowy nie będzie zadowalający i szybko zechcemy go zmienić. Ponadto może się również zdarzyć, że za niektóre produkty zwyczajnie przepłaciliśmy, nie wiedząc o tym, iż dany efekt mogliśmy uzyskać niższym kosztem, stosując inne materiały.

Wybór architekta

Wybór architekta powinien być przemyślaną decyzją. Osoba, której powierzymy zaprojektowanie naszego wnętrza powinna nie tylko dysponować wiedzą i doświadczeniem, ale również odpowiadać nam pod względem gustu czy charakteru. Wówczas szybko znajdziemy z architektem wspólny język, co zaowocuje stworzeniem wymarzonego wnętrza, w którym będziemy czuć się dobrze i komfortowo.

Poszukiwania architekta warto zacząć od podpytania znajomych bądź członków rodziny. Być może ktoś już korzystał z pomocy projektanta i może polecić godnego zaufania wykonawcę? Szybkim i skutecznym pomysłem jest dodanie zlecenia w serwisie Togetee, który stanowi bazę projektantów i architektów z całego kraju. Po dodaniu własnego zapytania jest ono rozsyłane do potencjalnych wykonawców w danej lokalizacji, którzy następnie sami skontaktują się z nami, przedstawiając swoje propozycje.

Porównując oferty różnych wykonawców warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na portfolio, na podstawie którego ocenimy, czy dana osoba odpowiada nam pod kątem stylu. Dobrą praktyką jest również poszukanie opinii o danym wykonawcy wśród dotychczasowych klientów na forach internetowych czy na innych portalach umożliwiających wystawienie oceny danej firmy.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *