Dlaczego blaty granitowe są lepsze od tych z płyty wiórowej?

W kuchni zdecydowanie najistotniejszym elementem jest powierzchnia robocza, dzięki której możemy w prosty sposób przygotowywać posiłki. Rolę powierzchni roboczej najczęściej pełni blat. Musi być on odpowiedniej wielkości oraz jakości.

Firmy produkujące meble, zarówno te sieciowe, jak i rodzinne prześcigają się w oferowaniu rozwiązań, które mają być nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Jedną z najważniejszych rzeczy są blaty kuchenne. Prym wiodą blaty granitowe, a także wykonane z płyty wiórowej pokrytej laminatem. Te dwa warianty mają swoje plusy i zwolenników. Biorąc pod uwagę jakość oraz trwałość blaty granitowe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Powodów jest co najmniej pięć.

1. Granit to materiał uniwersalny
Granit ma wiele właściwości, których nie posiadają inne materiały, z których się wykonuje blaty. Jego największą zaletą jest uniwersalność, głównie kompozycyjna. Blaty granitowe, które montowane są w mniejszych i większych kuchniach podnoszą ich prestiż. Z granitu można również wykonać posadzkę oraz okładzinę ścienną (powierzchnię między szafkami).

2. Blaty granitowe są bardziej eleganckie
Nie da się ukryć, że granit, który jest materiałem niezwykle eleganckim i prestiżowym, prezentuje się dużo lepiej niż płyta wiórowa wykończona laminatem. Granit, gdy połączymy go z ciekawymi frontami szafek, sprzętem AGD, a także oświetleniem górnym i podszafkowym będzie się doskonale prezentował, ciesząc zarówno nas, jak i naszych gości.

3. Możliwości aranżacyjne
Choć laminat to praktycznie nieograniczone wzornictwo to właśnie granit, dzięki swojej niepowtarzalnej kolorystyce i wzornictwu jest rozwiązaniem ciekawszym. Intensywność kolorów, ich mnogość, a także kompozycja to rozwiązanie absolutnie wyjątkowe, dopasowane zawsze do preferencji zamawiającego.

4. Do kuchni na wymiar
Blaty granitowe, które oferuje chociażby firma Dario-Stone spod Warszawy idealnie nadają się do kuchni wykonywanych na wymiar. Blaty mają niewidoczne, wyjątkowo dopracowane łączenia, oszlifowane krawędzie, zwymiarowane otwory na zlew czy baterię. Blaty z płyty wiórowej to standardowe wyposażenie szafek systemowych, kupowanych w sieciówkach.

5. Prestiż
Blaty granitowe są świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy na kimś zrobić wrażenie. W kuchniach eleganckich, reprezentacyjnych są koniecznym elementem wykończeniowym mebli. Doskonale współgrają ze szlachetnym drewnem, które jest wykorzystywane do budowy szafek.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *