Czym zasłaniamy okna? Rodzaje akcesoriów okiennych

Mieszkanie każdego z nas urządzone jest w innym stylu. Jedni cenią nowoczesne wnętrza, gdzie nie ma miejsca na przytulne dodatki, inni z kolei uwielbiają różnego rodzaju firany i narzuty. Dlatego producenci przygotowali wiele typów akcesoriów okiennych, pozwalających w pożądany sposób zasłonić okna. Który z nich wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Żaluzje okienne

Niegdyś były najpopularniejszym sposobem zasłaniania okien. Pozwalają wpuścić światło bez konieczności podnoszenia. Specjalnie ułożone listewki odchylają się, zmniejszając bądź zwiększając ilość promieni słonecznych wpadających do mieszkania – wyjaśnia nasz ekspert z Hurtowni pokryć dachowych Dachlux. Można sterować nimi za pomocą plastikowych sznurków. Najczęściej wykonane są z aluminium, ale jeśli chcemy mieć żaluzje lepszej jakości, lepiej jest wybrać zasłony okienne z drewna. Popularna jest również tkanina.

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne

Kolejnym rodzajem akcesoriów okiennych są rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Rolety wewnętrzne chronią przede wszystkim przed światłem, rolety zewnętrzne z kolei – stanowią również zabezpieczenie przed włamaniami. Stąd też rolety montowane na zewnątrz muszą być wykonane z solidnych materiałów. Rolety mogą zapewniać różną przepuszczalność światła. Samodzielnie musimy zadecydować czy chcemy całkowicie odgrodzić się od świata zewnętrznego, czy jednak chcemy cieszyć się jaśniejszym wnętrzem.

Markizy

Markizy zapewniają bardzo dobrą ochronę przed promieniami słonecznymi. Dzięki temu chronią szyby i wnętrze przed zbytnim nagrzaniem, gwarantując komfort termiczny. Markizy montuje się na zewnątrz i w zależności od potrzeb można je zwijać bądź rozwijać.

Czym kierować się, dobierając konkretne zasłony okienne?

Chociaż cenimy naturalne światło, to nie zawsze jest mile widzianym gościem w naszym domu. Szczególnie, kiedy chcemy spać albo pooglądać telewizję, a słońce nam to uniemożliwia. W takim wypadku warto przemyśleć zakup żaluzji, rolet czy innych akcesoriów okiennych, dobierając je pod kątem konkretnych zastosowań. Najważniejsza jest jakość produktów – lepiej jest zainwestować więcej, aby przez lata cieszyć się ich bezproblemowym użytkowaniem.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *