Co wziąć pod uwagę urządzając małą łazienkę?

Mała łazienka jest ogromnym problemem większości ludzi zamieszkujących w blokach. Aranżacja tych przestrzeni jest niebywale trudna, jednak temu wyzwaniu można podołać, o ile dostosuje się do kilku wskazówek.

Czy na pewno wszystko jest Ci potrzebne?

Na samym początku, w fazie projektowania łazienki weź kartkę i zastanów się co koniecznie potrzebujesz w łazience. Zastanów się, czy na małej przestrzeni wanna i prysznic są Ci bardzo potrzebne. A może masz zdecydowanie większą kuchnię niż łazienkę? Jeśli tak to może warto przenieść pralkę do kuchni?

Poszukaj innowacyjnych rozwiązań

Potrzebujesz wanny i prysznica? Możesz mieć te dwa urządzenia sanitarne w jednym. Zainstaluj w łazience wannę i dodaj do tego zasłonkę oraz uchwyt na powieszenie słuchawki. Jeśli masz więcej funduszy do zainwestowania w swoją remontowaną łazienkę to możesz zakupić specjalną szybę, dzięki której podczas brania prysznica na podłogę w łazience nie spadnie nawet kropla wody. Jeśli nie masz miejsca na samodzielnie stojący kosz na pranie, poszukaj w tanich sklepach mniejszych koszy, które ustawisz w szafce.

Meblami poupychaj wszystkie zakamarki

W urządzaniu małej łazienki przede wszystkim ważne jest osiągnięcie ogromnej zabudowanej przestrzeni, w której można pochował wszystkie kosmetyki, ręczniki i brudne ciuchy przeznaczone do prania. Wykorzystaj nawet najmniejszą wolną przestrzeń. Nie wieszaj nad umywalką zwykłego lustra, powieś takie, które ma półeczki, na których poustawiasz większość swoich kosmetyków. Wykorzystaj miejsce nad toaletą. Półka wisząca świetnie sprawdzi się w takim miejscu, na pewno nie będzie Ci przeszkadzać, a zmieścisz w niej wszystkie ręczniki. Drobne półki nad wanną zmieszczą się nawet w najmniejszej łazience, a na nich zmieszczą się wszystkie środki czystości. Wybierając meble do łazienki (np. od producenta), zawsze decyduj się na te, które nadają się do wilgotnych pomieszczeń. W innym przypadku, zwykłe meble szybko mogą ulec zniszczeniu. W łazience ciągle pojawia się wilgoć, dlatego też meble przeznaczone do suchych pomieszczeń mogą szybko się zepsuć. Te przeznaczone do łazienki zazwyczaj wykonane są z lepszej jakości materiałów i są pokryte impregnatem, dzięki czemu żadna wilgoć nie jest w stanie im zaszkodzić.

Aranżacja małej łazienki jest ogromnym wyzwaniem. Jednak jest to wyzwanie, któremu bez problemu można sprostać. Liczy się przede wszystkim pomysł i dobre rozplanowanie przestrzeni.

Jedna Odpowiedź
  1. Paulina 3 stycznia 2016 Odpowiedz

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *