Co mają do zaoferowania współczesne kinkiety?

Segment oświetlenia ściennego rozwija się w zaskakującym tempie. Firmy z branży oświetleniowej robią wszystko, by oferowane kinkiety były nie tylko funkcjonalne, ale również efektowne i oryginalne. Trzeba przyznać, że pomysły na lampy ścienne stają się coraz bardziej niekonwencjonalne…

W erze ogromnej konkurencji i rosnących wymagań konsumentów, kinkiety muszą być trwałe i wydajne, dawać dobre światło i zaskakiwać designem. Coraz więcej osób oczekuje od lampy na ścianę jeszcze jednej cechy – unikatowości, czyli tej odrobiny szaleństwa w projekcie, która pozwoli odróżnić tworzony wystrój od sztampowych aranżacji. Sprawdźmy, jak na potrzeby współczesnego rynku odpowiadają projektanci oświetlenia ściennego.

1. Kinkiety w kształcie… głów zwierząt

Natura od zawsze inspirowała projektantów oświetlenia, jednak zazwyczaj przejawiało się to w sięganiu po naturalne materiały albo w wykorzystywaniu florystycznych motywów. Ambitni projektanci poszli jednak krok dalej. Inspirację odnaleźli w świecie… dzikich zwierząt. Przykładem jest m.in. designerska lampa ścienna DIRR, która przypomina arkusze papieru poskładane zgodnie ze sztuką origami na kształt głowy jelenia. Lampę tę polecamy wszystkim indywidualistom i entuzjastom nowoczesnych, a jednocześnie eleganckich wnętrz.

2. Kinkiety wprost z zamkowej komnaty

Moda wraca, jednak marki oświetleniowe nie poprzestają na wskrzeszaniu trendów sprzed kilkudziesięciu lat. Aby zadowolić swoich klientów, zabiorą ich w podróż w czasie nawet do średniowiecza. Na rynku znaleźć można niezwykle oryginalne, wykończone z artystyczną precyzją, rustykalne kinkiety, które pozwalają uzyskać w pokoju klimat starej komnaty. Przykładem może być kinkiet WABURA, inspirowany właśnie oświetleniem sprzed wieków. W metalowo-szklanej obudowie z lustrem na tylnej ściance, możesz umieścić stylizowaną żarówkę. Efekt Cię zachwyci i zaskoczy.


3. Kinkiety – żyrandole

Aby stworzyć designerską propozycję oświetlenia ściennego, projektanci szukają inspiracji w… segmencie lamp wiszących. Kinkiety przypominać mogą np. zdobne żyrandole, pełniąc rolę nie tylko dodatkowego oświetlenia, ale również (albo przede wszystkim) ekstrawaganckiej dekoracji. Przykładem jest model KNUSS, który zaprojektowano na kształt kryształowego, nowoczesnego żyrandolu. Kinkiet pięknie odbija światło, wypełnia pomieszczenie eleganckim blaskiem i buduje w nim wyjątkowy nastrój.

4. Kinkiety z rurek hydraulicznych

Trend industrialny króluje już od kilku sezonów i nic nie zapowiada jego detronizacji. Również w Polsce cieszy się ogromną popularnością. Lampy na ścianę projektowane w stylu industrial coraz częściej przyjmują formę rozbudowanych, rozgałęziających się w różnych kierunkach instalacji hydraulicznych i wzbogacane są rozmaitymi detalami, które podkreślają ich fabryczny charakter. Przykładem może być kinkiet EATON, wykonany z żelaza i drewna. Jego design zdecydowanie różni się nie tylko od typowych lamp ściennych, ale również od popularnych modeli industrialnych.


5. Gadżeciarskie kinkiety

Współczesne, modne kinkiety to praktyczne lampy i ekstrawaganckie gadżety w jednym! Przykładem jest lampa ścienna GALITE w kształcie strzały z 16 punktami świetlnymi, która fantastycznie sprawdza się w aż 3 rolach: designerskiego drogowskazu, skutecznego oświetlenia punktowego i budującej klimat dekoracji. Kinkiety – gadżety znakomicie odnajdują się we wnętrzach retro, vintage i glamour.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *