Co jest istotne podczas wyboru bram garażowych?

Wybór bramy garażowej bardzo często jest dziełem przypadku. O ile do wyboru stolarki okiennej i drzwiowej podchodzi się raczej drobiazgowo, o tyle parametry bram garażowych bardzo często są zupełnie pomijane.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie bramy garażowe są dostępne. Co jest istotne podczas wyboru bram garażowych? Na co zwrócić uwagę podczas montażu bramy?

Termoizolacja bram garażowych

Istotne zadanie bramy garażowej to odpowiednie zabezpieczenie wnętrza przed utratą ciepła, zwłaszcza jeśli garaż znajduje się w bryle domu. Co prawda każda brama posiada na obwodzie uszczelki, ale jej część środkowa, czyli panele, powinny zostać wypełnione warstwą pianki poliuretanowej o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Należy zatem zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, który jest parametrem określających tę właściwość. Stosunkowo dobre właściwości izolacyjne zapewni brama z panelami grubości 4 cm. Trzeba pamiętać, że energooszczędność bram garażowych zależy w dużej mierze od ich prawidłowego montażu.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu bramy?

Należy zadbać o prawidłowe wypoziomowanie prowadnic. Dokręcanie profili powinno zostać przeprowadzone ostrożnie, aby nie spowodować ich odkształcenia. Kotwy mocujące powinny być dopasowane do rodzaju ściany. Wszelkie prace należy przeprowadzać zgodnie z instrukcją. Kiedy brama będzie już zamontowana należy sprawdzić, czy nie ma problemów z jej zamykaniem oraz czy nie ma szczeliny pomiędzy nią a nadprożem. Jeśli przewidziany jest napęd bramy, już na etapie projektu trzeba pomyśleć o doprowadzeniu instalacji elektrycznej, bo jest ona niezbędna do działania napędu.

Rodzaje bram garażowych

Najpopularniejsze bramy do garażu to bramy uchylne. Otwierają się one do góry. Najpierw dolna część bramy wysuwana jest do przodu, a następnie w całości podnosi się do góry. Jeśli szukasz taniego rozwiązania powinny Cię zainteresować bramy rozwierne. Są to bramy z  tradycyjnym sposobem otwierania. Należy liczyć się z tym, że przed garażem konieczne jest miejsce, aby je otworzyć. Jeśli miejsca nie jest wystarczająco dużo, być może dobrym rozwiązaniem będą bramy przesuwne, które w celu otwarcia przesuwają skrzydła w boczne przestrzenie garażu.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *