Ciekawe pomysły na aranżację domowej garderoby

Nasza domowa przestrzeń powinna być jednocześnie funkcjonalna, ergonomiczna i estetyczna. Aranżacja pomieszczeń wbrew pozorom nie zawsze jest tak prosta, jak mogłoby nam się wydawać. Do wyboru mamy mnóstwo mebli i elementów wyposażenia o różnych zastosowaniach i w różnych stylach, a przez to często trudno nam się zdecydować na konkretne rozwiązanie. W naszym artykule przyjrzymy się ciekawym i nowoczesnym pomysłom na aranżację domowej garderoby, która wcale nie musi być zestawem zabudowanych szaf.

Lekkie, otwarte garderoby na ubrania wiszące i nie tylko

Garderoba większości z nas w pierwszej kolejności kojarzy się z zabudowanymi meblami wspomnianymi we wstępie, bo to rozwiązanie popularne od dekad. Drewniana konstrukcja z przesuwnymi drzwiami nie jest jednak jedyną opcją. Ciekawą alternatywą jest garderoba otwarta, z której łatwo sięgniemy po wiszącą odzież, torebkę, czy inną część naszego stroju. Lekkie, przenośne garderoby na kółkach lub garderoby stojące wykonane z dobrej gatunkowo stali, jak stal nierdzewna lub stal węglowa, to opcja szczególnie interesująca do przedpokojów. Trzeba przy tym dodać, że na rynku znajdziemy wiele nowoczesnych modeli otwartych garderób, które z powodzeniem możemy wstawić na przykład do pomieszczenia typowo garderobianego, domowej sypialni, czy chociażby do pokoju nastolatka. Garderoba otwarta może być wyposażona tylko w drążki, na których umieszczamy ubrania na wieszakach, ale też w listwy z haczykami, czy półki na buty, torebki i inne elementy stroju. Najprostszy model lekkiej garderoby przenośnej to rama z jednym drążkiem na wieszaki, jednak na rynku znajdziemy znacznie więcej wariantów, bardziej rozbudowanych.

Funkcjonalny stojak na obuwie, który się nie niszczy

Gdy planujemy aranżację garderoby, nie możemy zapominać o przestrzeni, w której będziemy przechowywać buty. Tutaj ciekawym elementem wyposażenia może być lekki, stalowy stojak na obuwie. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Kuchinox z Łodzi, to interesująca opcja z kilku względów. Buty na takim stojaku są estetycznie zorganizowane, każda para ma swoje miejsce. Stalowy stojak na buty łatwo jest utrzymać w czystości, ponieważ nie gromadzi się na nim piasek i inne zabrudzenia, które niestety zawsze wnosimy do domu, szczególnie w deszczowe dni, nawet po przetarciu butów na wycieraczce. Kolejny atut to oczywiście trwałość: stalowy stojak na buty z porządnym wykończeniem nie niszczy się jak dzieje się niestety z drewnianymi szafkami. Podsumowanie: stalowe garderoby przenośne i stojące, stalowe stojaki na obuwie to bez wątpienia elementy wyposażenia wnętrz warte uwagi ze względu na funkcjonalność, ergonomię i estetykę, na których nam zależy, a dodatkowo również ze względu na atrakcyjność cenową.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *