Charakterystyka termoforów gumowych

Termofor to nic innego jak specjalny pojemnik o określonym kształcie, który może zostać napełniony ciepłą wodą. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. Te najczęściej stosowane produkowane są z gumy. Termofory stosowane są przede wszystkim jako pomoc w łagodzeniu objawów chorobowych. Czym charakteryzują się produkty, które obecnie dostępne są na rynku?

Klasyczny termofor gumowy

Termofory wykorzystywane są jako produkt profilaktyczno-leczniczy od wielu lat. Dzięki możliwości napełnienia ich ciepłą wodą można używać ich do ogrzewania się lub łagodzenia objawów bólowych. Bardzo często są one stosowane w przypadku występowania bólu związanego „ze zmianą pogodową” – głównie przez starsze osoby. Guma, z której są wykonane, chroni skórę przed poparzeniami. Standardowe, klasyczne modele wybierane są głównie przez osoby dorosłe, którym zależy na działaniu produktu, a nie na estetyce. Można zakupić je w aptece za kilkanaście złotych – cena uzależniona jest przede wszystkim od producenta, a także od wielkości. Zazwyczaj modele dostępne na rynku mają pojemność około 2 litrów – jest to jeden z najczęściej spotykanych rozmiarów.

Termofor gumowy dla dziecka

Termofory gumowe bardzo często stosowane są podczas stanów chorobowych u małych dzieci. Jednak w tym przypadku zwykła guma nie wydaje się zbytnio atrakcyjna. Właśnie z tego względu producenci proponują specjalne pokrowce na termofory. Dostępne są one w wielu różnych wzorach, dzięki czemu dziecko może samo wybrać taki, który najbardziej mu się podoba. Takie rozwiązanie sprawia, że mały pacjent zdecydowanie chętniej korzysta z termoforu – co jest także korzyścią dla samych rodziców. Dla dzieci przygotowano także mniejsze rozmiary produktów o pojemności 0,7 litra i 1 litr. Można zakupić je w zwykłej aptece, podobnie jak klasyczne termofory.

Zalety termoforów gumowych

Jedną z największych zalet w przypadku termoforów gumowych jest utrzymywanie ciepła przez bardzo długi czas – nawet kilka godzin w zależności od modelu. Jak zauważa specjalista z firmy LARKIS Sp. z o.o.: „Bardzo ważne jest, aby wybierać produkty wykonane z dobrej jakości gumy ze wszystkimi certyfikatami. W ten sposób można uniknąć nie tylko problemów dermatologicznych związanych z uczuleniem na materiał wątpliwej jakości, ale także można wyeliminować ewentualne zagrożenie związane z pęknięciem gumy i poparzeniem” – dodaje.

W przypadku jakich schorzeń mogą być stosowane termofory gumowe?

Bardzo często po termofory gumowe sięgają osoby, które cierpią na bóle mięśni czy bóle kręgosłupa. Jest to jedna z lepszych metod zwalczania skutków rwy kulszowej. Jednak mogą być one stosowane także w przypadku:

  • bóli menstruacyjnych,
  • chorób układu moczowego,
  • dolegliwości związanych z zespołem jelita drażliwego.

Najzwyklejsze gumowe termofory są polecane także osobom, które mają problemy z krążeniem i dotyczy ich problem zimnych rąk oraz nóg. Wspomagają one dodatkowo zalecone przez lekarza kuracje i w żaden sposób nie zagrażają zdrowiu osób, które z nich korzystają.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *