Bialany – zielone płuca Warszawy w zasięgu Twoich możliwości

Warszawskie Bielany są jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do życia, co potwierdza kilkadziesiąt procent osób mieszkających w stolicy.

Mieszkania na Bielanach stały się bardzo atrakcyjne. Na tę wysoką atrakcyjność Bielan składa się wiele czynników, które to czynniki bardzo wpłynęły na coraz większą sprzedaż mieszkań na Bielanach. W dzielnicy tej znajdziemy kilka uczelni wyższych, w tym znana w całym kraju Akademia Wychowania Fizycznego czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Bielany słyną również z posiadania takich instytucji jak:

  • Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych,
  • IMGW,
  • Instytut Sportu,
  • Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu.

Mieszkańcy Bielan cenią sobie bliskość całego szeregu atrakcji. Jedną z nich jest Las Bielański, który jest w zasięgu każdego mieszkańca dzielnicy. Piękna, zielona przestrzeń pozwala na odetchnięcie po ciężkim dniu czy też tygodniu pracy bez konieczności wyjeżdżania poza granice miasta. Dzielnica słynie również z posiadania dwóch Fortów oraz obecności Pałacu Bruhla, który znajduje się na Młocinach. Warto również wiedzieć, że Bielany to nie tylko Las Bielański, ale również bliskość Lasu Młocińskiego, stawów Kellera oraz Młocińskich.

Bielany posiadają doskonałe połączenie z centrum Warszawy, ponieważ mamy możliwość podróżowania metrem i to aż na Kabaty. Podróż do centrum zajmuje około 20 minut, co w godzinach szczytu staje się ogromnym atutem.Warto również wiedzieć, że Bielany posiadają szpital, który cieszy się nadzwyczaj dobrą opinią.

Nowe mieszkania w Warszawie cieszą się ogromną popularnością. Najwięcej nowych atrakcyjnych osiedli budowanych jest na Bielanach, Woli oraz po drugiej stronie Wisły, na Pradze oraz w Wawrze. Najlepszą opinią cieszą się jednak Bielany. Jest to ciągle dość bogata dzielnica, w której przestępczość występuje zdecydowanie rzadziej niż w innych dzielnicach znajdujących się na obrzeżach naszej stolicy. Jest to istotne szczególnie dla nowych mieszkańców tego miejsca, ponieważ najczęściej wprowadzają się tu młode rodziny z małymi dziećmi, które z jednej strony potrzebują bliskości wielkiego miasta, a z drugiej strony spokoju, ciszy i wielu możliwości spędzania czasu popołudniami oraz weekendami.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *